مرکز آموزش

صفحه اصلی پورتال > مرکز آموزش > هاستینگ > آموزش نحوه ثبت نام برای دامین ملی .ir .iran


آموزش نحوه ثبت نام برای دامین ملی .ir .iran
راهنمای عضویت و ثبت دامنه های ملی
آموزش ثبت نام در Nic.ir

1. برای ساخت شناسه کاربری در Nic.ir بر روی این لینک کلیک نمایید.
در مرحله ی اول نوع شناسه خود را انتخاب نمایید. (شخص حقیقی - شرکت، مؤسسه یا نهاد غیردولتی - مرکز آموزشی و پژوهشی - شناسه‌ی محدود)

2. در مرحله ی وارد کردن مشخصات شناسه لطفاً اطلاعات خود را به طور صحیح وارد نمایید.
تنها مورد قابل ذکر قسمت "حریم خصوصی" می باشد.
گزینه ی "آزاد" را انتخاب نمایید تا امکان درخواست ثبت دامین شما علاوه بر خودتان برای نمایندگان و زیر نمایندگان میسر باشد.3. در مرحله ی بازنگری و امضا، نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید و بر روی "موافقم، دریافت شناسه" کلیک نمایید تا مراحل ساخت شناسه ی کاربری به پایان برسد.

پس از پایان مراحل ساخت شناسه، با "پیغام گذرواژه (password) و دستورالعمل‌های تکمیلی به پست الکترونیک شما ارسال شده است." لحظاتی صبر نمایید تا اطلاعات شناسه ی کاربری به ایمیلتان ارسال شود.

ایمیل حاوی متنی مانند متن زیر میباشد:

شناسه کاربری شما 'mf***-irnic' و گذرواژه شما '7618686174' می‌باشد.
شما می‌بایست هرچه سریعتر به سیستم وارد شوید و گذرواژه خود را تنظیم نمایید، در غیر اینصورت حساب کاربری شما پس از گذشت ۷ روز حذف خواهد شد.

در این مرحله با استفاده از شناسه ی کاربری و رمز عبور وارد سیستم Nic.ir میشوید.
پس از ورود به ایرنیک با صفحه ای مانند عکس زیر مواجه میشوید که باید "پاسخ محرمانه" و "رمز عبور جدید" را وارد نماییدهم اکنون شناسه ی کاربری شما ایجاد شده است، و نیاز به تایید مشخصات شما توسط ایرنیک دارد.- افرادی که از قبل داری شناسه ی کاربری می باشند فقط کافیست از لینک برای تنظیمات "مدیریت رابطه‌های مجاز" اقدام نمایند. به این صورت (عکس):سپس نام دامنه و نیک هندل خود را به واحد پرداخت دامنه ملی (درسایت ما و پس از عضویت از لینک ارسال درخواست پشتیبانی در دسترس است) ارسال نمایید تا دامنه در پنل شما ثبت شود.

با تشکرآیا این پاسخ مفید بود؟

افزودن به علاقه مندی ها افزودن به علاقه مندی ها    چاپ این مقاله چاپ این مقاله

خوانده شده
دامین چیست ؟ (بازدید: 10773)
سرور مجازی چیست ؟ (بازدید: 12059)
نحوه ثبت DNS اختصاصی (بازدید: 3223)

زبان: