مرکز آموزش

صفحه اصلی پورتال > مرکز آموزش > سرورهای مجازی > توافق نامه استفاده از سرورهای مجازی VPS / VDS انفورماتیک رویای پارسیان


توافق نامه استفاده از سرورهای مجازی VPS / VDS انفورماتیک رویای پارسیان
توافق نامه استفاده از سرورهای مجازی و سرورهای اختصاصی انفورماتیک رویای پارسیان

 

اطلاعات سرویس های سرورهای مجازی VPS / VDS :

 • کلیه سرویس های سرورهای مجازی VPS/VDS انفورماتیک رویای پارسیان به صورت مدیریت نشده و کاملاً اختصاصی و Unmanaged در اختیار کاربران قرار داده می شوند . این بدین معناست که کاربران عهده دار تنظیم بهینه سرورمجازی و سیستم عاملشان برای کارکرد بهینه می باشند .
 • نصب برنامه های جانبی ، نیاز به اعمال تنظیمات امنیتی ، نیاز به اعمال آپگرید نرم افزاری سرورهای مجازی بعد از نصب و تحویل دهی اولیه سرورهای مجازی در صورت امکان و پذیرفته شدن کار ، با ارسال فاکتور جداگانه و بعد از پرداخت فاکتور توسط مشتری انجام خواهند شد .
 • کاربران موظفند تنظیمات بهینه اولیه انجام شده بر روی سرور از جمله آپدیت ویندوز ، تنظیمات شبکه و یا routing and remote access و نرم افزارهای سرورهای مجازی سازی شده را نگهداری کنند .
 • کاربران سرورهای مجازی VPS/VDS ویندوز نباید برنامه های مربوط به مجازی ساز را که برای کارکرد بهینه سرور مجازیشان نصب می شود حذف کنند . بدیهی است هرگونه بدکارکردن ، بالا نیامدن و سایر مشکلات احتمالی ناشی از حذف این برنامه ها بر عهده مشتری بوده و ممکن است پاک کردن آنها منجر به نیاز به rebuild سیستم عامل شود . نرم افزارهای مذکور در مورد سرورهای مجازی VPS با نام VMware Tools بوده و در مورد سرورهای مجازی اختصاصی VDS با نام Citrix Xenserver Tools نشان داده می شوند .
 • کاربران موظف به استفاده از آنتی ویروس های بروز ، آنتی تروژان های بروز بوده و باید موارد امنیتی و فایروال سرور مجازیشان را تنظیم کرده و فعال و به روز نگه دارند .
 • کلیه کاربران موظف به استفاده صحیح از شبکه سرورهای مجازی VPS/VDS خود می باشند . در صورت ارسال ایمیل انبوه و تبلیغاتی SPAM ، اعمال خلاف قانون ، اعمال خلاف قوانین دیتاسنترها از جمله اقدام به حمله های Ddos ، اقدام به تنظیم های اشتباه بر روی کارت های شبکه طوری که منجر به اختلال در کارکرد سرور و یا سایر شبکه های سرورهای مجازی و یا دیتاسنتر بشود ، رسیدگی نکردن به وضعیت CPU , RAM , I/O Usage طوری که بیش ار حد به سرور فشار مداوم وارد کنند و کلیه مواردی که به هر ترتیبی منجر به اختلال در شبکه سرور و یا دیتاسنتر شود طوری که دیتاسنتر اقدام به ارسال اخطاریه کند و یا آی پی مربوط به سرویس شما را null کند انفورماتیک رویای پارسیان مجاز به لغو سرویس شما و بستن سرور مجازی شما بدون پس دادن مبلغ سرویس شما بابت مدت زمان باقی مانده از اعتبار آن تواهد بود .
 • کلیه کاربران موظفند حداکثر تا 12 ساعت پس از ارسال شکایت و یا تیکت از سمت دیتا سنتر و یا انفورماتیک رویای پارسیان در مورد شکایت های احتمالی در مورد استفاده نا صحیح از سرویس به آن پاسخگو باشند . بدیهی است زمان ارسال تیکت از سوی انفورماتیک پارسیان ملاک سنجش خواخد بود و دلایلی همچون عدم درج اطلاعات تماس صحیح ، عدم کنترل ایمیل در زمان مجاز و سایر موارد مشابه پذیرفته نخواهند شد . همچنین تماس با مشتریان صرفا از طریق همین پرتال کاربری و ایمیل می باشد و تماس و پاسخگویی از طریق تلفن ، sms ، و ... با کاربران ممکن است مقدور نباشد ( در موارد بحرانی تماس تلفنی ممکن است گرفته شود ) .
 • OS Rebuild برای بار اول به رایگان انجام می شود . در صورت تکرار این درخواست هزینه 10000 تومان بابت rebuild و تنظیم مجدد سرور مجازی ارسال و پس از پرداخت مبلغ فاکتور توسط مجدد انجام خواهد شد .
 • به دلیل ساختار مجازی سازی و حجم بالای اطلاعات سرورهای مجازی برخلاف هاست های لینوکس ، کلیه سرورهای مجازی VDS/VPS بدون بک آپ و پشتیبانی ارائه می شوند . در صورت نیاز به نسخه بک آپ از سرور مجازی صرفا کاربر باید خود اقدام به بک آپ گیری مرتب از اطلاعات مهم را انجام دهد . انفورماتیک رویای پارسیان هیچ گونه مسئولیتی در مقابل پاک شدن اطلاعات داخلی سرورهای مجازی ، از بین رفتن سیستم عامل ها ، ویروسی شدن فایل ها ، هک شدن سرورهای مجازی و ... نداشته و در چنین مواردی به جز ارائه یک سرور مجازی با سیستم عامل جدید کار دیگری انجام پذیر نمی باشد . در صورتی که هارد سرور مجازی باقی بماند انفورماتیک رویای پارسیان می تواند یک سیستم عامل جدید بر روی هاردی جدید برای کاربر مربوطه نصب کرده و هارد قدیمی را به عنوان درایو دوم اضافه کند تا کاربر اطلاعاتش را از آن هارد برداشته و سپس اقدام به حذف هارد نماید .
 • کلیه کاربران در هنگام سفارش این ایمیل را دریافت می کنند و نسخه ای از این ایمیل در پنل کاربری آنها باقی می ماند و کاربران محترم در صورت فعالیت بر روی سرورهای انفورماتیک رویای پارسیان این شرایط را پذیرفته اند که ملاک پاسخگویی به شکایات احتمالی مشتریان در صورت بروز مشکل این توافق نامه مابین کاربر و انفورماتیک رویای پارسیان خواهد بود .
 • انفورمااتیک رویای پارسیان مجاز به تغییر و به روز رسانی این توافق نامه بوده ( بدون ارسال مجدد برای کاربران ) و پیگیری و اطلاع از آخرین توافق نامه ها و قوانین دیتاسنترها وظیفه کاربر می باشد که در این لینک قرار خواهد داشت .

 

با تشکر

مدیریت انفورماتیک رویای پارسیانآیا این پاسخ مفید بود؟

افزودن به علاقه مندی ها افزودن به علاقه مندی ها    چاپ این مقاله چاپ این مقاله

خوانده شده
پهنای باند چیست ؟ (بازدید: 9198)

زبان: